Menu Zamknij

Chorzów z pasją

19 listopada grupa 40 uczniów chorzowskich szkół wraz z opiekunami wyruszała w poszukiwaniu przygody do Bochni i Borka. Uczestnikami wycieczki byli laureaci konkursów miejskich, które odbyły się w ramach realizowanego przez stowarzyszenie projektu „Chorzów – miasto uczniów pasją” dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie kopalni soli w Bochni. Już podróż „w głąb ziemi” kopalnianą windą dostarczyła wielu wrażeń, a to był dopiero początek. Wędrówka podziemnymi korytarzami rozpoczęła się od przejazdu kolejką. Następnie przez ponad dwie godziny uczestnicy zwiedzali solne królestwo, które od kilku tygodni jest wzbogacone o liczne pokazy multimedialne. Odgłosy wydobywania, pracujących kieratów, wybuchającego metanu. To wszystko zaś wzbogacone wizualizacjami sprawiło, że kopalnia tętniła życiem tak, jakby tuż obok trwały prace wydobywcze. Potem jeszcze zjazd baaaardzo długą zjeżdżalnią, zabawa na podziemnym boisku i można było wrócić na powierzchnię.

Druga część wycieczki to wizyta w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Uczestnicy najpierw zjedli pyszny obiad, a następnie pod czujnym okiem animatorów wzięli udział w warsztatach : „Pionierskim szlakiem”. Ich program zawierał liczne zadania, konkursy, zwiedzanie mini-zoo, paintball, a także szaloną zabawę na drewnianych warowniach i okrętach oraz w podziemnych tunelach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, ale co najważniejsze zabrali ze sobą moc niezapomnianych wrażeń.