Menu Zamknij

Lato w mieście

Bilet do kina za 3 złote, półkolonie dla małych naukowców, aktorów i muzyków oraz imprezy plenerowe w skansenie – to tylko część oferty, z której skorzystają dzieci spędzające wakacje w Chorzowie. Propozycje na lato przygotowały domu kultury, biblioteki, organizacje pozarządowe, a także policjanci i strażacy. Chorzowski Zespół Policji Konnej zaprasza grupy zorganizowane do stadniny przy ul. Siemianowickiej.

Na miejscu dzieci będą mogły nie tylko z bliska przyjrzeć się wierzchowcom, ale także poznać tajniki pracy w policji. W sierpniu chętni będą mogli zwiedzić także multimedialne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej. W obiekcie o powierzchni 800 m kw. młodzi zobaczą m.in. skutki katastrof budowlanych oraz wypadków drogowych. Strażacy wyjaśnią jak unikać zagrożeń oraz jak zachować się podczas pożaru. „Lato w mieście” to również bogata oferta sportowa – nie zabraknie turniejów (m.in. padla, tenisa ziemnego i siatkówki plażowej) oraz bezpłatnych zajęć z trenerami.

CHORZOWSKIE STOWARZYSZENIE POMOCY SERCE, ul. Powstańców 70/3, 32/307 53 29

W okresie całych wakacji (od 26 czerwca do 31 sierpnia) nasze Stowarzyszenie będzie organizowało codziennie w godz. od 9.00 do 13.00 zajęcia dla podopiecznych ze świetlic dzielnicowych Chatka. Większość zajęć będzie zajęciami pozaświetlicowymi (wyjścia do CHCK, Skansenu, kina, Muzeum, na basen itp.) Dzieci codziennie otrzymają posiłek. Udział w zajęciach będzie nieodpłatny.

W czasie ferii działać będą 4 świetlice (łącznie 135 dzieci): Chatka na Ratuszowej -ul. Ratuszowa 20 –30 dzieci, Chatka na Głównej -ul. Główna 21 –30 dzieci, Chatka na 3 Maja -ul. 3 Maja 78 –45 dzieci, Chatka na Piotra –ul. Piotra 9a –30 dzieci

Szczegóły oferty: http://chorzow.eu/images/pdf/LATO_W_MIE%C5%9ACIE_2017.pdf